جملات مثبت سال جدید

با سلام و احترام
ضمن تبریک سال جدید و طلب خیر، برکت و رحمت از درگاه لایزال الهی شما رو به شنیدن پادکست صوتی جهت برنامه ریزی و مهندسی ذهن که مخصوص کارکنان گروه صنعتی انتخاب در هفت بعد آماده شده است دعوت می کنم
جهت افزایش ثروت
معنویت
سلامتی
خلاقیت
عشق
دوستان عالی
تحصیل مدارج علمی
آرامش
افزایش کارهای عام المنفعه
جذب سفرهای داخلی و خارجی
بهبود رابطه با همکاران در شرکت
جذب ایده های خلاقانه جهت پیشرفت در شرکت

 

 

توضیح اصل انتظار:


اصل انتظار هم فوق العاده و هم خطرناک است. حالا این اصل چیست؟ قرار است که در زندگی ماچه چیزی انجام دهد، دوست من تا حالا شده که انتظار کاری را نداشته باشید و اتفاق بیفتد، مثلاً شاید به من بگویید که من اصلاً انتظار اینکه تصادف کنم را نداشتم. ولی خوب چرا تصادف کردم، چرا پایم شکست، چرا از سرکار اخراج شدم، چرا از همسرم طلاق گرفتم؟ چرا.....و چراهای خیلی زیادی را از من می پرسید .

حالا اصلاً باید چه انتظاری از خود، کائنات ، اطرافیان و از هرکسی که در این کره زمین است داشته باشید؟ اصلاً این انتظار می تواند کاری را عوض کنید یا تغییر بدهد؟ چیزی که اصلاً اتفاق نیفتاده و حالا اگه شما انتظار نداشته باشید. آیا ممکن است که اتفاق بیافتد ؟

من همه این مطالب را اصل انتظار می نامم اما این نکته را بخاطر داشته باشید انتظار داشتن یک اتفاق خوب و مثبت میتواند شما را به آن اتفاق برساند و شاید این سوال را بپرسید که من اگر به تمام چیزهای خوب فکر کنم به تمام اتفاق های خوبی که قرار است رخ بدهد فکر کنم در تمام چیزی های خوبی که فکر میکنم خوب هستند و انتظار دارم که رخ بدهد اگر من تصادف کردم و دزد به خانه ام را دزدید آن موقع مشکل از کجاست ؟

خوب آیا با خود می گویید دراین مقوله و فرمول اشکال وجود دارد؟ خوب به خود می گویید؛ انتظار داشتم که همه چی خوب پیش برود و هیچ وقت انتظار نداشتم که تصادف کنم. ولی خوب چرا این اتفاق افتاد؟ جواب شما اینجاست اگر انتظار داشته باشید که مواردی خوبی بیفته حداقل خود را برای یک اتفاق و شرایط خوب آماده می کنید. وقتی اتفاق بدی می افتد قطعاً طور دیگری آماده شده اید. چون می دانستید که یک حالت خوبی قرار است رخ دهد و در نهایت حداقل چیزی که به دست می آورید اینکه شما آماده هستید.

در اینجا روی سه موضوع مهمی اشاره می کنم که باید به آنها تمرکز کنید و انتظار داشته باشید که آنها رخ دهد .
بر روی اتفاق های خوب تمرکزکنید

مورد اول : موردی که باید روی آن تمرکز کنید، از خود باید انتظار داشته باشید که اتفاق های خوبی رخ دهد؟ خیلی ساده یک کاغذ بردارید و اتفاق های خوبی که دوست دارید؛ برای شما رخ بدهد را بنویسید، تمام مواردی که در ذهن شما است را روی کاغذ بنویسید. در واقعیت دوست دارید که چه اتفاقی بیافتد. همه اینها را لیست کنید و همه آنها باید مثبت باشد، یک جمله به شما می گویم. اینکه هیچ وقت نباید فراموش کنید: شما دقیقا شکل آدمهایی هستید که بیشترین ارتباط را با آنها دارید .

حالا این جمله را برعکس کنید آدمهای اطراف شما دقیقا شکل شما هستند. اگر از آدمهای اطرافتان غر زدید، از اینکه چرا مردم دروغ می گویند اینکه چرا دزد زیاد شده؟ همه این ویژگی ها در خود هستید. گرچه قبولش کمی سخت است، اگر آدمهای اطراف منفی هستند و یا موفقی نیستند. بهایش این است که این موضوع را قبول کنید. تمام آن ویژگی ها در شما هم پیدا می شود.

ببینید دوست من دنیا ، دنیای فرکانس است، آدم ها کسانی را که شبیه به خود شما باشند، جذب می کنند. به همین راحتی اگر می بینید اطرافیان غر می زنند مطمئن باشید که خود شما نیز یک زمانی غر زدید. زمانی بین دوستان خود حرفهای منفی زدید، زیاد انرژی نداشتید، حوصله نداشتید و شاید خود شما آدم دروغ گویی هستید. وقتی می بینید که اطرافیان شما مدام کلاهبرداری می کنند. به همدیگر دروغ می گویند. به دنبال این ویژگی ها در درون خود بگردید و اگر می خواهید که آدمهای اطراف شما برای شما آدم های خوبی باشند. باید خود شما خوب باشید. به همین سادگی همین اتفاق می افتد. گرچه سخت است .

در این دنیایی که زندگی می کنیم دنیای فرکانس است. وقتی که به اتفاق خوب فکر کنید و انتظار داشته باشید که آن اتفاق بیافتد. خوب همان اتفاق برای شما می افتد. ببین دوست من شما زنگ می زنید پیتزا فروشی و یک پیتزا سفارش می دهید. خوب انتظار نداری که برای شما قرومه سبزی بیاورند، مطمئنا درون مغز خود دارید به پیتزا فکر می کنید. پیتزا که رسید به چه شکلی بخورید به چه شکلی سس بزنید و به چه شکلی لذت ببرید یا با آن به چه فیلم و سریالی تماشا کنید. به همین دلیل است که زنگ می زنید پیتزا فروشی و انتظار داری که برای شما پیتزا بیاورید. به همین سادگی.

اصل انتظار را باید دقیقا در ذهن خود توصیف کنید که چه اتفاقی قرار است؛ بیافتد. چه فردی قرار است که در زندگی شما بیاید. وقتی که مثلاً من فلان کسب و کار را شروع کردم. قرار است که برای آن چه اتفاقی بیافتد، باید لیست کاملی از اتفاق هایی که دوست دارید؛ برای شما بیافتد در ذهن، ضمیر ناخودآگاه شما و همه را باید برای اتفاقی که دوست دارید. رخ بدهد آماده کنید.

 
اگه قرار است که بهترین ماشین را سوار شوید، اگه قرار است پورشه یا فراری یا هر ماشین دیگری که در ذهن شما است. بخرید باید خود را آماده کنید، باید گواهی نامه راننده گی بگیرید و در رابطه با آن ماشین اطلاعات جمع آوری کنید. از قیمت آن ماشین تا اطلاعات و جزئیاتی که می توانید را جمع آوری کنید.
بر روی